Lampy solne i ich cechy lecznicze

Sklep lampy solne. Więcej informacji na https://ogrodysolne.pl/pl/c/Lampy-solne/16.

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały rozległą popularność. Trzeba przyznać, że są niesłychanie estetycznym dodatkiem do mieszkalnych wnętrz, gwarantującym nastrojową atmosferę. Jakkolwiek czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych ma prawo przynosić także korzyści zdrowotne?

Lampy solne – charakterystyka

Lampy solne to nie tylko ładne dekoracje wnętrz mieszkalnych, ale również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są skonstruowane z brył soli, wydobytych z kopalni, a następnie wydrążonych, by pomieścić wewnątrz żarówkę. Najczęściej bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest uruchomiona, nadaje ciepłe, delikatne światło, tworząc sympatyczną aurę w pomieszczeniu.

Lampa solna – działanie

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła wydzielanego przez lampę, jony ujemne są uwalniane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne określane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy zarazki. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, filtrując jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza może przynieść ulgę osobom cierpiącym na alergie lub kłopoty z układem oddechowym.

Lampy solne – właściwości zdrowotne

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych z reguły wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze ma prawo przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą czy innymi chorobami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, służąc relaksowi i redukcji stresu, poprawa koncentracji – twierdzi się, że jony ujemne, emitowane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy sugerują, że jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, innymi słowy zanieczyszczeń wytwarzanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie tylko atrakcyjne dodatki do mieszkalnych wnętrz, ale także potencjalne źródło zdrowia i dobrego nastroju.

Lokalizacja:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved