Lonża jeździecka – niezastąpiona podczas lekcji jazdy

Dowiedz się, gdzie zamówić lonżę dla konia, wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Lonze/142.

Lonża to przyrząd popularnie wykorzystywany w czasie nauki jazdy konnej oraz treningów. Jakiego rodzaju lonże dla konia są obecne w sprzedaży? Z czego są wykonywane te akcesoria i gdzie rekomenduje się ich szukać?

Typy i wykorzystanie lonży dla konia

Lonża dla konia to stosunkowo długa lina, najczęściej nieprzekraczająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest wierzchowiec w trakcie lekcji jazdy i ćwiczenia umiejętności związanych z dosiadaniem, łapaniem strzemion, utrzymywaniem balansu w siodle oraz trzymaniem wodzy. Koń prowadzony jest po obrysie okręgu, zaś lonża używana jest do kontrolowania reakcji zwierzęcia. Sprzęt ten służy także akrobatom cyrkowym oraz zawodnikom woltyżerki do szlifowania umiejętności i zabezpieczania prezentowanych akrobacji. Lonża przydaje się w dodatku przy hipoterapii. Lonża dla konia może także być stosowana w czasie treningu bez jeźdźca – w takim wypadku jest wykorzystywana do treningu młodych zwierząt i zapewnienia im adekwatnej porcji ruchu.

Lonża jeździecka – gdzie kupić produkty znanych firm?

Obszerne spektrum akcesoriów jeździeckich znajdziesz w dobrze wyposażonych sklepach online, które oferują profesjonalny sprzęt w atrakcyjnych cenach. Dostarczają one lonże jeździeckie od uznanych producentów – jak np. Waldhausen, Imperial Riding czy Jumptec. Chcesz kupić lonżę dla konia w pomarańczowym, brązowymlub turkusowym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade oferuje ogromny wybór artykułów, które sprostają oczekiwaniom najbardziej kapryśnych miłośników koni. W sklepie dostępne są artykuły wytworzone m.in. z materiału nylonowego. Lonże wytworzone są z przyjemnego w dotyku, miękkiego tworzywa i zaopatrzone w obrotowy karabińczyk.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved