Oczyszczacz powietrza – gwarancja czystego powietrza w domu

Kwestia zanieczyszczenia atmosfery trafiła już do świadomości przeciętnego Polaka i sporadycznie bywa pomijana. Mieszkańca naszego kraju zauważyli, iż czystość powietrza, które każdego dnia wdychamy, ma poważny wpływ na nasz stan fizyczny. Niemniej jednak póki nie zostaną wprowadzone systemowe rozwiązania, każdy może sam zadbać o swoje samopoczucie, na przykład poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od renomowanych producentów

Im bardziej zindustrializowany rejon, tym bardziej prawdopodobna groźba obecności dużej kondensacji PM10 i PM2,5, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój wielu chorób płuc podatni są głównie rezydenci większych miast oraz terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wypuszczających do atmosfery znaczne ilości owych pyłów. Codzienne używanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na znaczne zmniejszenie niekorzystnego wpływu pyłów na zdrowie. I nie jest to już coś nowego na krajowym rynku – oczyszczacze powietrza wielu uznanych producentów, jak np. LIFAair, Cado bądź AirFree, od lat obecne są w asortymencie polskich sklepów. Co kluczowe, poza eliminacją z atmosfery pyłów, nieraz mają one także inne dodatkowe funkcje.

Typy i funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza występują w rozmaitych rozmiarach, wobec tego bez trudu znajdziemy urządzenie najlepsze do danej kubatury wnętrza. Oczyszczacze są względnie nieduże, więc bez wysiłku daje się przenieść je pomiędzy pomieszczeniami. Prócz usuwania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, wyłapują one też zarazki oraz grzyby, które mogą wywoływać liczne reakcje uczuleniowe czy też choroby, a także szkodliwy benzen. Wiele oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje oraz nawilża cząsteczki powietrza, co tworzy w mieszkaniu orzeźwiającą atmosferę, a przy tym zapewnia spokojniejszy sen. Część oczyszczaczy ma także czujniki alarmujące o wysokim stężeniu CO2. Nabycie oczyszczacza powietrza zaleca się zwłaszcza alergikom.

Copyright © . All Rights Reserved