Orynnowanie dachu – ochrona przed zalegającą wodą

Kup rynnę PCV na https://regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe tworzy szereg modułów. Pośród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich solidności i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia efektywne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu komplikacji związanych z jej zaleganiem. Nie powinniśmy zatem bagatelizować wyboru najlepszych elementów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zagadnienie niełatwe i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz zdolności – podobnie jak montaż systemów rynnowych. Co w takim razie winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich części się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Systemy rynnowe – z jakich części są tworzone?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z licznych pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z wszelkiego przekroju rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu lub pod ziemią, których funkcją jest odprowadzenie wody do systemu kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na rogach dachu – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a później do odpływu.

Rynny plastikowe, metalowe lub PCV – które kupić?

W ofercie dystrybutorów znajdziemy systemy rynnowe wykonane z różnych materiałów – między innymi z metalu czy też PCV. Które z nich będą odpowiednie? To zależy od specyfiki budynku oraz tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na działanie opadów atmosferycznych. Decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania warto zatem skonsultować z ekspertem.

Lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Copyright © . All Rights Reserved