Parzenie kawy nie było nigdy prostsze – kapsułki do kawy

Szukasz kapsułek kawy do ekspresu? Wejdź na https://cafessima.pl

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki gorącej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się także ze znajomymi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach na świecie. Napój ten jest znany od setek lat, ale nadal pijemy go na ogół w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki z kawą jednakowo dobra jak w kafejce

Kiedy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian albo fantazyjnie sporządzoną udajemy się zwykle do kawiarni, bo niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie rozmaitych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak przekształcić espresso w świetne cappuccino, macchiato czy latte. Dlatego wzięta od dziesięcioleci, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przygotować w kilka minut w małych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki kawy do ekspresu? Głównie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się bezbłędnie odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie należytej ilości wody, podstawienie filiżanki lub kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki kawy do ekspresu – smaczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są drogie – małe modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to też nie jest ogromny koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można zaparzyć w domu za niecałe 1,30 zł. Cena waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem serwowanym w kawiarni, jest to zwykle ok 15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich olbrzymią zaletą. Smakosze kawy jednakże zastanawiają się częstokroć czy kupując ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od danego producenta. To bezzasadne obawy. Aktualnie do większości wziętych systemów, takich jak Tchibo Cafissimo, Nescafe Dolce Gusto czy Nespresso można nabyć kompatybilne kapsułki.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved