Podkłady higieniczne – skuteczna bariera przed bakteriami

Zamów podkłady jednorazowe

Stanowiące bezpośrednie niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia bakterie, wirusy i grzyby znajdują się praktycznie wszędzie. Wyjątkowo wysokie ryzyko zakażenia powstaje jednak w punktach, w których często przebywają osoby chore lub tam, gdzie w związku z rozmaitymi zabiegami narzędzia mają bezpośredni kontakt ze skórą lub innymi tkankami. Takimi punktami są przede wszystkim wszelkiego typu gabinety medycyny estetycznej, salony spa, studia tatuażu czy placówki służby zdrowia. By zmniejszyć groźbę przenoszenia drobnoustrojów i innych szkodliwych mikroorganizmów, stosuje się rozmaite akcesoria – poza rękawiczkami ochronnymi i preparatami antybakteryjnymi są to w szczególności podkłady higieniczne.

Podkłady jednorazowe – ochrona przed drobnoustrojami i roztoczy

Większość chorobotwórczych bakterii i grzybów rozprzestrzenia się poprzez kontakt skóry z zakażonym przedmiotem, dotykanym uprzednio przez jednostki zarażone. Aby zmniejszyć ryzyko przenoszenia się bakterii w gabinetach i salonach urody, stosuje się podkłady higieniczne. Z reguły są one wyprodukowane z celulozy lub analogicznych tworzyw i są skuteczną barierą dla drobnoustrojów. Podkłady higieniczne są jednokrotnego użytku i rozkłada się je m.in. na fotele ginekologiczne i dentystyczne, stoły zabiegowe oraz sprzęt rehabilitacyjny.

Nakładki na deskę sedesową – do używania w ogólnodostępnym WC

Najwyższe zagrożenie rozprzestrzeniania się zakażeń skórnych wywoływanych przez drobnoustroje panuje tam, gdzie z zanieczyszczoną powierzchnią ma kontakt nieosłoniona skóra – czyli w toalecie. Prawdopodobieństwo przeniesienia się choroby minimalizują nakładki na deskę sedesową. Korzystanie z nich jest zalecane we wszelkich obiektach, w których toaleta jest publicznie dostępna – na przykład w galeriach handlowych, placówkach oświaty, urzędach lub biurach.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved