Podstawowe informacje o butach jeździeckich

Sprawdź, gdzie kupić buty jeździeckie, wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24

Jazda konna w ostatnich latach staje się coraz popularniejsza. Naturalnie nie jest to zadziwiające – zwłaszcza, jeżeli weźmie się pod uwagę liczne zalety tej dyscypliny sportu. Kluczowe z nich to: wzmocnienie wszystkich partii mięśniowych, poprawienie kondycji, jak również ćwiczenie odpowiedniej postawy. Ponadto ma pozytywne oddziaływanie na samopoczucie: podnosi poczucie odpowiedzialności, niweluje stres i wspiera zacieśnianie bliskich relacji. By jednak całkowicie korzystać z pożytków jazdy konnej, powinniśmy dobrze wybrać ubiór i buty jeździeckie. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – sztyblety czy oficerki?

Odróżnia się dwa główne typy butów jeździeckich: oficerki i sztyblety. Drugie są o wiele krótszei sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to zaś buty nadzwyczaj wysokie, sięgające powyżej kolana. Dlatego gwarantują osłonę całej nodze, minimalizując niebezpieczeństwo powstawania siniaków czy otarć. Sztyblety są znacznie tańsze, jednak nabywając je warto pamiętać o tym, by wyekwipować się także w osłonę na nogi – sztylpy albo czapsy.

Z jakich surowców są wykonywane buty jeździeckie?

Podczas zakupów butów do jazdy konnej, musimy zwrócić uwagę na tworzywo, z jakiego są one wytworzone. Na rynku znajdziemy obuwie zrobione ze skóry i jej różnorodnych imitacji. Skóra jest bez wątpienia droga, mimo to warto się na nią zdecydować ze względu na zwiększoną trwałość i możliwość dopasowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Rekomendowane są zwłaszcza buty cielęcej skóry, która jest miękka i po kilku dniach nabiera docelowy kształt. Bydlęca skóra prezentuje się trochę gorzej, jednak jej niska cena jest znaczną plusem.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved