Poznaj różne rodzaje kontenerów

Jeśli szukasz kontenerów KP, koniecznie sprawdź https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Na rynku można nabyć w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy gromadzeniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednakże mnóstwo typów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one odmienną konstrukcją i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie surowce można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dostosowane do rodzaju gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak stare płytki ceramiczne lub parkietowe, zdemontowane elementy okien i drzwi, jak również gruz, złom – zwykle służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub produkujących granulaty najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do przechowywania odpadów w półpłynnych lub płynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla firm transportowych oraz magazynów

W przypadku ładunków o większych gabarytach, które nie są odpadami czy też wymagają selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego typu kontenery produkowane są przede wszystkim dla przedsiębiorstw transportowych oraz magazynów.

Lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved