Rolety na wymiar, rzymskie, dzień i noc czy zaciemniające – które wybrać?

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów skandynawskich, Polacy przyzwyczajeni są do przesłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, ale także pozwala to decydować o ilości światła docierających do pomieszczeń mieszkalnych. Zwykle do zasłaniania okien korzystamy z firanek i zasłon, jednak w ostatnich kilkunastu latach często wybieramy wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie rolety wewnętrzne znajdziemy w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy szeroki wybór różnych rodzajów rolet: zaciemniających, rzymskich, ściennych czy okiennych. W większości z nich zakupimy również wszelkie niezbędne akcesoria, czyli rozety, kółka z żabkami, karnisze metalowe czy wsporniki sufitowe i ścienne. W jednym sklepie możemy złożyć pełen zestaw konieczny do instalacji rolet. Natomiast to, jakie rolety będą nam odpowiadać, będzie zależało od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, by kupować z głową. Przykładowo, rolety rzymskie ładnie prezentują się na niedużych oknach, jednak nie poleca się ich osobom cierpiącym na alergię. Na roletach rzymskich dość łatwo zbierają się drobinki kurzu, ponieważ robione są one z tkanin firanowych lub zasłonowych.

Rolety dzień i noc – ilość światła pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do mieszkania posłużą rolety dzień i noc. Zdadzą egzamin w większości pomieszczeń: w pokoju dziecięcym, salonie, biurze, a nawet w łazience. Takie rolety posiadają naprzemienny splot pasów zaciemniający i transparentnych. Wiele możliwości ich ułożenia względem siebie umożliwia regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przenikać. Co ważne, regulacja ma miejsce bez konieczności opuszczania i podnoszenia rolet! Z kolei rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na całkowite zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ zrobione są z tworzywa nieprzepuszczającego światła. Rolety zaciemniające przydadzą się przede wszystkim w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na zamówienie – jak wymierzyć

Nasze okna nie zawsze muszą mieć standardowe rozmiary i zdarzyć się może, że rolety o wymiarach sprzedawanych przez producenta nie będą pasować. W takim przypadku pozostaje nam wykonać rolety na zamówienie. Dbajmy przy tym, żeby dobrze obliczyć rozmiar okien, gdyż źle dobrane rolety nie spełnią swojej funkcji i będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli zatem nie mamy doświadczenia lub nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, zlećmy to profesjonalistom.

Copyright © . All Rights Reserved