Różowa sól himalajska czy sól kłodawska niejodowana – którą wybrać?

Więcej szczegółów o soli himalajskiej.

Sól to związek chemiczny potrzebny do właściwego działania ludzkiego organizmu. Jakie własności ma sól kłodawska oraz różowa sól himalajska? Dlaczego powinno się wykorzystywać je do przygotowywania żywności?

Różowa sól himalajska – jakie minerały zawiera?

Sól kuchenna to jeden z najistotniejszych dodatków, który wspaniale podkreśla smak potraw. Pomimo, że nadmierne wykorzystanie soli ma negatywny wpływ na nasze zdrowie, to jej odpowiednie ilości (w granicach 6 gramów na dobę) są konieczne dla właściwego funkcjonowania organizmu człowieka. Sól zaopatruje nas wszak w sód, to jest w pierwiastek odpowiadający za gospodarkę wodną i podtrzymanie optymalnego ciśnienia krwi. Jednym ze zdrowych typów soli jest różowa sól himalajska wydobywana ze złóż liczących ok. 250 mln lat. Składnik ten zawiera wiele wartościowych minerałów oraz pierwiastków, takich jak selen, żelazo czy magnez, a równocześnie jest pozbawiony chorobotwórczych komponentów i zanieczyszczeń, np. metali ciężkich. Różowa sól himalajska świetnie podbija smak dań i jest do kupienia zarówno w postaci drobnych, jak i grubszych kryształków.

Sól kłodawska niejodowana – wykorzystywana nie tylko w przemyśle spożywczym

Sól kłodawska z kolei to substancja o wysokim stopniu czystości – zawiera prawie 97% chlorku sodu i stanowi kapitalny dodatek do naszych przetworów. Jest m.in. kopalnią cynku, wapnia czy potasu, czyli pierwiastków koniecznych do zachowania dobrego samopoczucia. Sól kłodawska pochodzi z kopalni Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie wypłukuje się jej ze złoża, zatem nie traci swoich własności i jest łatwo absorbowana przez organizm. Sól kłodawska niejodowana jest szeroko wykorzystywana nie tylko w przemyśle spożywczym, ale też sektorze przemysłowym, chemicznym oraz w lecznictwie, kosmetyce i rolnictwie.

Lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved