Skład i działanie środków do dezynfekcji powierzchni

Skieruj się tutaj, aby zaopatrzyć się w środki do dezynfekcji powierzchni mające kontakt z żywnością

Specjalistyczne środki dezynfekujące pozwalają utrzymać czystość przeróżnych powierzchni. Gdzie są używane i jak działają? Kiedy warto się w nie zaopatrzyć?

Środki odkażające – działanie i ich skład

Spotykane w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz dekontaminację narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwa jest likwidacja niebezpiecznych czynników mogących mieć negatywny wpływ na organizm człowieka i transferować zakażenia krzyżowe. Profesjonalne preparaty są uzupełnione o składniki eliminujące bakterie oraz inne mikroorganizmy. W składzie środków dezynfekujących z reguły znajdziemy kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, chlor, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, a także mnóstwo innych komponentów. Do najczęściej stosowanych preparatów należą oleje (np. do przyrządów chirurgicznych), żele, płyny w sprayu oraz chusteczki do dezynfekcji.

Środki do dezynfekcji powierzchni – przeznaczenie

Środki antyseptyczne używane są wszędzie tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, w kuchniach, na stołówkach czy w placówkach medycznych, gastronomicznych. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania toalet, urządzeń sanitarnych, blatów, podłóg, znajdują również zastosowanie przy czyszczeniu maszynek do mięsa, blenderów, sztućców, krajalnic oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dobranie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność przede wszystkim w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, pisuarów czy umywalek.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved