Zamki do drzwi – pierwsza linia ochrony Twojego domu

O tym, że o bezpieczeństwo mieszkania należy dbać wszystkimi dostępnymi metodami, nikogo nie musimy przekonywać. Jednym z najważniejszych dla ochrony mienia przed włamywaczami jest zamek drzwiowy, który powinien być na tyle niezawodny by uniemożliwić lub maksymalnie utrudnić nieproszonym gościom wtargnięcie do naszego mieszkania. By ten spełnił swoją powinność, musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów i mieć właściwą konstrukcję. Jak zatem wybrać zamek do drzwi, a jak do tych założonych wewnątrz domu?

O zamkach do drzwi zewnętrznych

W drzwiach wejściowych ze względu na bezpieczeństwo należy założyć dwa zamki. Do drzwi zewnętrznych stosuje się przede wszystkim zamki wpuszczane, zapewniające doskonałą ochronę jednocześnie zachowując walory wizualne drzwi. Ponadto na drzwiach wejściowych powinien znaleźć się dodatkowy zamek pomocniczy – może to być zarówno model montowany za skrzydle, jak i kolejny zamek wpuszczany. W trosce o swoją wygodę, możemy także użyć wkładek bębenkowych obsługiwanych kluczem typu master key, otwierającym kilka zamków.

Zamki drzwiowe wewnętrzne

Niższe wymagania możemy mieć w stosunku do zamków do drzwi wewnętrznych (chodzi tu zarówno o zamki do mebli, jak i zamki do drzwi sypialni czy łazienki). Główne zadanie tego typu zamków do drzwi to zapobieganie przypadkowemu otwarciu i zapewnienie prywatności. Przy ich wyborze warto więc kierować się przede wszystkim ich wyglądem (powinien być spójny z wystrojem pomieszczenia), funkcjonalnością i prostotą konstrukcji, co umożliwi samodzielne wykonanie ewentualnych napraw.

Copyright © . All Rights Reserved