Tenis dla dzieci

Zajrzyj na www.teniskrakow.pl, żeby uzyskać więcej informacji o ofercie szkoły tenisa dla dzieci Kraków

Uprawianie sportu jest źródłem wielu korzyści dla wszystkich z nas, jednak nie wszystkie dzieci lubią zajęcia sportowe. Warto pomyśleć nad oryginalnym sposobem na urozmaicenie czasu wolnego i być może zdecydować się na zapisanie dziecka na grę w tenisa. Naukę można zacząć już w wieku 4 lat. Przy opanowywaniu podstaw potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Są to m.in. nieduże rakiety i mini siatki, które pozwolą profesjonalnie rozwijać taktykę gry. Tenis wpływa niezwykle korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do rozwoju dobrych cech charakteru, samodzielności, a także wpływa pozytywnie na wykorzystanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Tenis dla dzieci to pasjonująca i ciekawa aktywność fizyczna, jednak do rozpoczęcia pierwszej rozgrywki potrzebny jest strój do tenisa, obuwie sportowe i rakieta. Ten ostatni element wzbudza najwięcej dylematów. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które pozwolą na wybór idealnej rakiety. Dobra decyzja zakupowa gwarantuje optymalne wykorzystanie kompetencji grającego. Rakieta zawiera ważne cechy i właściwości i na ich podstawie dopasowujemy ją do swoich możliwości. Rakiety tenisowe dla najmłodszych są mniejsze niż te dla starszych graczy. Często zdarza się, że dorośli kupują swoim dzieciom za duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Bardzo istotna jest kwestia rączki do rakiety, która odgrywa znaczącą rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka, a opuszkami palców ręki mieści się wskazujący palec drugiej ręki. Kiedy dokonamy właściwego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na spożytkowanie wolnego czasu dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Tenis to jedna z dyscyplin, w których mistrzowie rozpoczynali bardzo wcześnie. Dzieci uczą się szybko, dlatego na pierwsze treningi mają możliwość chodzić już czterolatki. Problemem, który nierzadko pojawia się w pierwszej kolejności jest kwestia: trenować się samodzielnie, czy w grupie.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Zajęcia grupowe dają wiele korzyści, m.in. uczestnicy zawierają nowe znajomości, poznają różne style gry. Atmosfera sprzyja pozytywnej rywalizacji i rozwija umiejętności dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Lekcje indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju pod kątem własnych umiejętności i potrzeb. Pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela dziecko rozwija swoją taktykę oraz technikę gry.

Lokalizacja:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved