Czego nauczysz się na kursie turystyki wysokogórskiej?

Góry są wspaniałe, ale również niebezpieczne. Praktycznie co parę tygodni, a najczęściej w miesiącach, gdy wczasowicze tysiącami odwiedzają popularne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane u stóp znanych szczytów, w mediach informują o nowych fatalnych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez właściwego przeszkolenia wybrali się na wycieczkę szlakiem o najwyższej trudności. Z tej przyczyny tym, którzy lubią wysokie góry i chcieliby nauczyć się przemieszczać po nich odpowiedzialnie, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenia w górach w niedużych grupach

Najlepszą drogą, żeby pozyskać istotną wiedzę jest uczestnictwo w wszechstronnym kursie pod okiem specjalistów z każdej z najistotniejszych sfer łączących się ze wspinaczką wysokogórską, czyli przewodników górskich, instruktorów wspinaczki i ratowników górskich. Dzięki ich instrukcjom partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi poprawnego chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, władania czekanem, przyswoją sobie zasady autoasekuracji, asekuracji i metody radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się w zespole linowym, jak również po szlakach zaopatrzonych w via ferraty. Co ważne, kurs górski zaznajamia uczestników z podstawami orientacji w terenie, survivalu oraz medycyny górskiej, które okazują się nieodzowne w czasie rozmaitych niebezpiecznych sytuacji. Kurs obejmuje też reguły prawidłowego zachowania się podczas lawiny.

Górskie kursy, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które ma szerokie doświadczenie jako realizator wycieczek w pasma górskie całego świata. Szkolenia prowadzone są w plenerze (w Austrii, na Słowacji i w Polsce) w niedużych grupach, które najczęściej mają nie więcej niż sześć osób. W efekcie zdobywanie nowej wiedzy toczy się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika kursu wystarczająco uwagi i czasu, by mogli oni efektywnie przyswoić sobie podstawową wiedzę, niezbędną do pewnego poruszania się po górach.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved