Dlaczego warto wybrać się na skitury?

Szukasz szczegółowych informacji o skiturach? Świetnie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większość osób wybierających się w góry zimą, jedzie tam z reguły jedynie po to, aby oddać się szusowaniu na nartach lub na snowboardzie. Lecz nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który można uprawiać w zimowe dni w górach. Osoby, które chcą sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny choć raz uczestniczyć w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Skitury – rekomendowane jedynie dla doświadczonych w górach narciarzy

Od kilkunastu lat turystyka narciarska przeżywa swoisty boom. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych banalnym wypoczynkiem w górskiej chacie i sporadycznym zjazdem z popularniejszych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, postanawiają doznawać ich piękna podczas stosunkowo wyczerpujących, jednak przynoszących sporo satysfakcji wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednak rekomendowana wyłącznie dla doświadczonych w górach osób, które opanowały dobrze technikę jazdy i które wiedzą też jak używać czekanu oraz raków. Czemu? Przemieszczanie się z dala od przygotowanych dla turystów tras, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych butów i nart.

Nie masz pewności, czy dasz sobie radę na skiturach? Poradź się instruktora!

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla pasjonatów skitur są zdecydowanie Pirin oraz Riła w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie bez trudności dadzą sobie radę nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Polscy turyści nie nie muszą jednakże ograniczać się jedynie do skitur organizowanych w granicach Europy – na nartach można przebyć łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– są tam perfekcyjne warunki do tego typu wypraw. W trakcie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność zdobycia wierzchołka Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości ponad 4000 metrów n.p.m. Osoby wahające się nad udziałem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie są pewne, która wyprawa okaże się adekwatna do zdobytego przez nie doświadczenia, otrzymają w tym zakresie poradę od organizatorów skitur i ich instruktorów.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved