Kompendium atrakcji turystycznych w Małopolsce – wszystko na jednym portalu

Kliknij tu jeżeli pragniesz poznać najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, dlatego często z trudem można odnaleźć się w ogromie wiadomości o planowanych eventach sportowych bądź kulturalnych oraz najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Gdzie szukać sprawdzonych informacji o interesujących miejscach w Małopolsce?

By zaprezentować zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o znanych i nieznanych zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale także o wystawach i eventach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na portalu? Turyści planujący przyjazd do Małopolski o razu na stronie głównej zauważą mapę, na której szybko odnajdą kempingi, motele i hotele, zabytki i muzea, a także Centra Informacji Turystycznej położone w miejscowościach Małopolski. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Oprócz tego dla osób, które z rozmaitych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował wirtualne spacery pokazujące między innymi zamek na Wawelu, trasy rowerowe oraz czar regionalnego folkloru.

Proste rozmówki i katalog konsulatów – niezbędne informacje dla podróżników z zagranicy

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też turystach z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy innych tatrzańskich miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na portalu dostępne są więc w języku angielskim, ale także w między innymi w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Niesłychanie wartościowa dla obcokrajowców jest też sekcja Rozmówki, w której poznają podstawowe słówka i sformułowania, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie podróży po Polsce. Turyści z zagranicy znajdą tu spis konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na obszarze Małopolski.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Copyright © . All Rights Reserved