Najciekawsze trasy rowerowe w Małopolsce

Odwiedź https://narowery.visitmalopolska.pl/. Poznaj najładniejsze trasy rowerowe w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu ewidentne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca warto odwiedzić? Opisujemy ciekawe, znane i nieznane, jednak z pewnością najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Piękne, chociaż niepopularne miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest wiele – w wielu z nich spotykamy tłumy, lecz czy znasz te mniej legendarne i nieznane miejsca w Małopolsce, jakie warto zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją kompletnie nieznaną, ale jednakże mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go po największej części wielbiciele zamków i mieszkańcy okolicy. Jakkolwiek zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudny widok – przy dobrej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej popularne atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły i cerkwie. Jeden z w najwyższym stopniu intrygujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najporządniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, jednak warte uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest bardzo malowniczy Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany oraz słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Interesujące atrakcje w Małopolsce / Piękne oraz interesujące miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto wie, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, ciekawe miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, inaczej wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie trzeba wspomnieć o Dolinkach Krakowskich. Turyści poniekąd tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają pasjonatów wspinaczki, nie jedynie laików, jednak również uznanych alpinistów oraz himalaistów.

Copyright © . All Rights Reserved