Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

Tutaj poznasz korzystną ofertę trekkingu.

Górskie wycieczki mogą mieć rozmaite postaci. Od powolnych spacerów po prostych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turysty, przez wielogodzinne, piesze marsze po trasach plasujących się wyżej na skali skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby podjąć się trekkingach, potrzebna jest praktyka w wędrówkach po górach (tak wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również zdolność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Jakkolwiek w zamian za nieraz ogromny wysiłek otrzymujemy możliwość obcowania z dziką przyrodą i podziwiania nieziemskich widoków.

Trekkingi – dopasuj właściwy stopień trudności do swojego doświadczenia

Skala trudności jest zależna od obszarów, przez które biegną trekkingi. Eksperci rozróżniają 3 stopnie trudności pieszych wypraw w tereny górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do zintensyfikowanej aktywności. Kolejny poziom trudności wymaga lepszej kondycji oraz minimum minimalnego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Karpatach. Trzeci stopień to wycieczki dla uczestników z doskonałą sprawnością, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i umiejących obsługiwać sprzęt, a także nieobawiających się trudnych warunków biwakowania w ciągu wielodniowej wyprawy.

Trekkingi w Azji i Europie

Trekkingi można praktykować we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego rodzaju aktywności w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli natomiast chodzi o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, ogromną popularnością szczycą się Góry Przeklęte na Bałkanach, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Alpy, a także wschodnia część Karpat. Jednostki najbardziej zaawansowane w trekkingu mogą zaś spróbować swoich sił w czasie wyprawy w Andach, Himalajach bądź Karakorum.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved