Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Kilimandżaro wyprawa. Uzyskaj więcej informacji

Wspinaczka na górskie szczyty to cel wielu podróżników, którzy kochają nietuzinkowe wyjazdy. Pamiętnych doznań bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Dlaczego warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6000 m nad poziomem morza. Turystów przyciągają zwłaszcza znikające już lodowce, malownicze widoki, a także sposobność zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Uhuru, Mawenzi oraz Shira. Wycieczka na ten szczyt Afryki wymaga solidnego przygotowania – ze względu na ogromną wysokość istnieje ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, a zmieniające się warunki atmosferyczne sprawiają, że dotarcie na szczyt masywu stanowi trudne zadanie. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny dysponować znakomitą kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią maszerowanie przez blisko 7 do 8 godzin dziennie.

Co powinno się wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej febrze, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą należy też zaopatrzyć się w medykamenty przeciw malarii. Przed zarażeniem się uchroni też stosowna profilaktyka – używanie preparatów odpędzających owady, a także nakładanie okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A jak uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved