Wyprawa w Himalaje – wycieczka w te góry nie jest łatwa

Wycieczka w Himalaje - tu sprawdzisz aktualną ofertę.

Łańcuch Himalajów wraz z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Oddziałuje na to wiele czynników – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy nadmienić również o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stały się polem zmagań doświadczonych wspinaczy z całego świata. Nie dziwi nas zatem popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go sam

Na początku należy podkreślić, że jeśli idzie o trekking, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego szczytu. Trudności sprawia też samo przygotowanie podróży – kupno biletów czy zdobycie wizy i pozwolenia. Wobec tego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym atutem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Shishapangmy lub Lhotse

Z ewidentnych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum albo Himalaje prawie nigdy nie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, iż te masywy są poza ich zasięgiem, bowiem często aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Shishapangma, Lhotse czy Everest. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale także możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu obywateli Nepalu oraz podziwianie niezwykłych krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved