Wyprawy górskie – przygoda pełną emocji

Kilimandżaro wyprawa. Zdobądź więcej informacji

Bardzo dużo osób spędza swój czas przemierzając górskie szlaki. Zazwyczaj zaczynają od wędrówki po polskich Tartach, z czasem jednak przestaje być to wystarczające. Szukają nowych wyzwań – ich pragnieniem są wyprawy w coraz wyższe góry. Otwarte granice sprawiają, że nawet wędrówki na szczyty leżące w oddalonych od Polski rejonach stają się obecnie osiągalne.

Wyprawy górskie – jak się przygotować?

Dzisiaj przed amatorami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją tak nasze krajowe oraz słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc), ale też najwyższe góry Meksyku, Afryki oraz Azji. Bez wątpienia ogromnym ułatwieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest funkcjonowanie na polskim rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Elbrus bądź Kazbek. Rzecz jasna pomoc agencji dużo ułatwia, ale jej pracownicy nie wdrapią się na szczyty za nas. Wymagana jest wysoka kondycja, która pomoże nam znieść wielogodzinną wyprawę z bardzo masywnym, ważącym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem z właściwym sprzętem i odpowiednim do warunków górskich ubiorem.

Wyprawy w góry – jakie wymogi stawia się uczestnikom?

Od każdego, kto postanawia wziąć udział we wspinaczce wysokogórskiej – na Elbrus, Pik Lenina, bazę pod Annapurnąbądź Mount Everest – wymaga się pewnego doświadczenia w zbliżonych do takich wyprawach, gdyż im wyżej zamierzamy się wspiąć, tym większe zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu oraz przemieszczania się w grupie, której członkowie wzajemnie się asekurują liną – to wymogi, które powinno się koniecznie spełnić. Nie można zapomnieć także, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Liczy się zatem umiejętność pracy w grupie. Podczas wyprawy górskiej niezbędne jest bezwzględne dostosowanie się do poleceń, które wydawane są przez prowadzącego grupę.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved