Badania operatorów – dlaczego są tak ważne?

Potrzebujesz sprawdzić, kto oferuje badania operatorów Bielsko Biała? Na co czekasz? Koniecznie wejdź na www.badaniabielsko.pl.

Do pracy w różnego typu profesjach wymagane są odpowiednie predyspozycje psychiczne. By dowiedzieć się, czy kandydat je ma, wykonuje się specjalistyczne badania. By je przeprowadzić, należy wybrać się do pracowni psychologicznej, a na ich przebieg w dużej mierze wpływa rodzaj zawodu, w którym chce pracować badany. Inne testy wykonywane są w przypadku sędziów, odmienne natomiast dla operatorów maszyn lub wózków widłowych. Jak łatwo się domyślić, te drugie badania są zlecane dużo częściej. Warto więc powiedzieć kilka słów na temat tego, jak one wygląda, jakie akty prawne określają ich charakter i jakie zdolności są w ich czasie testowane.

Badania operatorów – co warto wiedzieć?

Częstotliwość oraz rodzaj badań operatorów wózków widłowych i innych maszyn wykorzystywanych w fabrykach reguluje załącznik do Rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z 1996. Według niego badania operatorów muszą być wykonywane co 3 lub 4 lata, poza osobami po pięćdziesiątym roku życia – ci są zobowiązani do przeprowadzania testów co dwadzieścia cztery miesiące. Warto jednak pamiętać, iż wygląd badań może zostać zmieniony, jeżeli wykonujący je psycholog uzna, że konieczne są dodatkowe badania lub poszczególne elementy okażą się w danym przypadku zbędne.

Badania operatorów – na co się przygotować?

Początkowym etapem badań operatorów jest badanie charakterologiczne, przybierające zwykle formę papierowego testu oraz test badający zdolności intelektualne. Później przeprowadzane są badania na refleks, polegające zwykle na naciśnięciu odpowiedniego guzika po zaświeceniu się lampki oraz przetestowaniu tego, czy kandydat potrafi wystarczająco prędko zahamować. Badania operatorów to także testy zdolności percepcji odległości oraz wzorku – te drugie najczęściej wykonywane są w ciemni oraz z zastosowaniem stereometru.

Lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved