Czy warto korzystać z usług biur rachunkowych?

Kierowanie swoją firmą to odpowiedzialne zadanie , które wymaga uwzględnienia mnóstwa detali. Zignorowanie choćby jednego z nich mogłoby skończyć się wielkimi konsekwencjami. Wśród tych naprawdę istotnych wymienić trzeba prowadzenie księgowości, zatem bardzo dużo firm decyduje się na stworzenie własnego działu do spraw księgowości. Jednak znacznie wygodniejszym wyjściem jest wynajęcie biura rachunkowego, którego znalezienie dzisiaj nie stanowi żadnej trudności.

Jakie usługi świadczy biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe działające teraz na terenie naszego kraju posiadają wyjątkowo szerokim wachlarzem usług. Podejmują się prowadzenia tak księgowości uproszczonej, jak i pełnej. Biura rachunkowe zajmują się również obsługą kadrową i płacową. Mogą występować w czyimś imieniu przedsiębiorstwa przed US, GUS, czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Wykonują różnorodne sprawozdania budżetowe i oferują porady księgowe. W ich ofertę wchodzi też zakładanie spółek i ich zamykanie. Dużo biur rachunkowych poszerza jeszcze bardziej oferowane usługi, na przykład przez opracowywanie elektronicznych wniosków do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie dla przedsiębiorstw zatrudniających niepełnosprawnych pracowników.

Dlaczego opłaca się zlecić księgowość biurom rachunkowych?

Uruchamianie w przedsiębiorstwie wydziału księgowego nie jest wyjściem zbyt dobrym. Zdecydowanie lepiej jest postawić na zlecenie prowadzenia księgowości firmie z zewnątrz, a więc właśnie do biur rachunkowych. Jest to wyjątkowo zalecane w przypadku małych firm, stowarzyszeń bądź fundacji, gdyż jest to o wiele bardziej opłacalne , a jednocześnie związane jest z przeniesieniem odpowiedzialności na zewnętrzną firmą. Aktualnie odszukanie dobrego biura rachunkowego świadczącego usługi na najwyższej nie jest trudne.

Lokalizacja:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved