Komunia – jak je zorganizować i jak wybrać odpowiednią salę?

Na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/ odnajdziesz pełną ofertę komunii w Krakowie.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy równie ważnym zdarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Nic w tym dziwnego, jako że to na ogół pierwsza rzeczywiście wielka impreza dla rodziny, na której dziecko czuje, że wszystko skupione jest tylko na nim. Stąd też rodzice chcą, żeby ten dzień utrwalił się na całe życie w jego wspomnieniach.

Urządzać imprezę w mieszkaniu czy znaleźć salę na komunię?

Już przed etapem wysyłania zaproszeń na sakrament rodzice muszą się zdecydować czy poczęstują krewnych we własnym mieszkaniu czy konieczne będzie wynajęcie sali komunijnej. Obiad dla zaproszonych w mieszkaniu jest na ogół opcją wtedy, jeżeli organizujemy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkuosobowej grupy krewnych, jednak to już rzadkie przypadki. Obiady z okazji komunii przeobraziły się w ostatnich latach w huczne wydarzenia rodzinne, na które zjeżdża się niekiedy do kilkudziesięciu gości, w związku z tym na ogół odbywają się w salach weselnych bądź restauracjach. Jeśli pragniemy zarezerwować najlepszą salę, powinno się zacząć poszukiwania lokalu, od razu jak będzie wyznaczona data komunii. W okresie komunijnym dużą trudnością może okazać się również znalezienie wolnej firmy cateringowej, toteż radzimy wybrać takie miejsce na organizację przyjęcia, które współpracuje na stałe z profesjonalnym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przygotowaniu menu na komunie. Ważne jest także to, by lokal na komunię zlokalizowany był tak, żeby transport wszystkich gości z kościoła był komfortowy oraz szybki.

Organizacja komunii – a może komunijna sesja zdjęciowa w ogrodzie?

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który uwieczni ku pamięci ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak odbywający się później obiad dla gości. Zwyczajem stały się również aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala komunijna powinna więc wyróżniać się cudownymi, zadbanymi pomieszczeniami. Inną zaletą będzie dostęp do przylegającego ogrodu, gdzie przy sprzyjającej pogodzie można będzie zorganizować sesję zdjęciową w plenerze. Opcja skorzystania z ogrodu to też atrakcja dla najmłodszych uczestników imprezy komunijnej – jeśli będzie ich duża liczba, polecamy rozważyć wynajęcie animatora, który zajmie dzieci różnymi grami.
Oczywiście, uczestnicy przyjęcia komunijnego przywiozą upominki dla dziecka. Rodzice zwykle dają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Jednak nie będzie w złym tonie, jeśli napiszemy w zaproszeniu, iż nie życzymy sobie pewnych typów podarunków, np. zabawkowych pistoletów lub cennej biżuterii.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved