Kupno samochodu używanego – jak sprawdzić auto?

Kupno auta używanego przeważnie połączone jest z jakimś ryzykiem – taki samochód jest naturalnie o wiele tańszy aniżeli pojazd kupowany z salonu, jakkolwiek może ukrywać różnorodne uszkodzenia. Jak znaleźć nieuszkodzone auto i uniknąć strat finansowych?

Kupno samochodu używanego – na co trzeba zwrócić uwagę?

Każdego roku mnóstwo Polaków postanawia o kupnie samochodu używanego, co pozwala oszczędzić aż do kilku tysięcy złotych w stosunku do pojazdów nabywanych prosto od autoryzowanego dealera. Zakupy tego typu bywają nieudane – zdarza się, że rzeczywisty stan techniczny auta jest zatajony przez właściciela, a skryte wady wychodzą na jaw parę dób po zatwierdzeniu umowy. Jak zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami i odnaleźć samochód, który zaspokoi nasze potrzeby? Przed finalizacją zakupu istotne jest skrupulatne zweryfikowanie pojazdu, między innymi poprzez sprawdzenie historii samochodu. Robi się to sczytując numer VIN – dzięki niemu możemy sprawdzić, kto był posiadaczem wozu, uzyskać dane o przywłaszczeniach pojazdu, jego ewentualnych kolizjach, a także wadach. Powinno się także sprawdzić stan techniczny auta za pomocą specjalistycznego urządzenia do diagnostyki – ujawnia to skryte uszkodzenia.

Inspekcja auta przed zakupem – co jest badane?

Nie wiesz, co wypada sprawdzić podczas kupna używanego pojazdu? A może nie dysponujesz możliwościami osobistego sprawdzania kondycji samochodu? W ustrzeżeniu się niemiłych niespodzianek pomoże rzeczowa inspekcja auta, którą mogą zrealizować wykwalifikowane firmy. Przedsiębiorstwa tego typu mają w dyspozycji specjalistyczne urządzenia do diagnostyki, które stosują m.in. do badania grubości lakieru. Inspektorzy firmy przyjeżdżają do miejsca, w którym zaparkowany jest auto, sczytują numer VIN, kontrolują, czy pojazd nie był przedmiotem kradzieży, a po sfinalizowanej inspekcji tworzą pełne sprawozdanie na temat kondycji samochodu wraz z jego fotografiami.

Copyright © . All Rights Reserved