Organizacja chrzcin – zadbaj o lokal, który pomieści wszystkich gości

Szukasz dobrej oferty chrzcin w Krakowie? Nie zwlekaj! Kliknij tu.

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszym wielkim rodzinnym wydarzeniem związanym z ich nowo narodzonym dzieckiem, w związku z tym dbają o to, aby wszystko w ten dzień było dopięte na ostatni guzik. Planowanie chrzcin bywa jednakże trudnym zadaniem, zwłaszcza gdy na imprezie ma pojawić się liczna grupa bliskich i znajomych. W tym wpisie otrzymasz kilka wskazówek, które pomogą ci w tym procesie.

Organizacja chrztu – o czym musisz pamiętać?

Niegdyś chrzciny odbywały się od razu po urodzeniu dziecka, nieraz nawet w tym samym dniu, ze względu na znaczną śmiertelność noworodków. Z czasem chrzest przeobraził się w doniosły dzień nie tylko dla bliskiej rodziny malucha, dlatego też jest organizowany na ogół kilka miesięcy po jego narodzinach. Pozwala to na dogłębne rozważenie istotnych kwestii tej okoliczności, jak wybór rodziców chrzestnych, jak również kościoła, w którym zostanie udzielony sakrament. Planując z parafią dzień chrztu zalecamy uwzględnić to, ile tygodni będzie nieodzowne na zaproszenie wszystkich gości, a także zamówienie dla nich posiłków i noclegu, gdy będą podróżować do nas z odległych miast. W przesłanych zaproszeniach rekomendujemy dodać prośbę o potwierdzenie przez gości swojego przyjazdu, co jest niezbędne do wyliczenia jaką liczbę osób finalnie będziemy gościć. Nie bójmy się również powiadomić, jakiego podarunku oczekujemy dla dziecka. Goście głównie kupują zabawki, lecz rodzicom więcej radości dadzą użyteczne prezenty, jak chociażby fotelik do auta, wózek dla dziecka bądź zestaw ubrań.

Jak znaleźć lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Zaledwie 20 lat temu chrzciny urządzano na ogół w mieszkaniu rodziny dziecka, zatem nie wszyscy uczestnicy ceremonii w świątyni byli gośćmi uroczystej imprezy. Współcześnie obiad dla ogromnej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych dumnych rodziców to już norma. Przeglądając propozycje sal, w których można urządzać chrzciny, wybieraj te, które nie tylko zapewnią bajecznie przystrojone pomieszczenia, ale też kooperują z firmą cateringową, która przygotuje jadłospis pasujący do charakteru wydarzenia oraz która zapewni biegłą obsługę zaproszonych. Jeśli sakrament wyznaczony jest na okres letni, zalecamy wybrać lokal na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym fotograf albo rodzina zrobi pamiątkowe zdjęcia, a najmłodsze dzieci zamiast nudzić się przy stoliku mogą wybiegać się pod gołym niebem. Znaczący jest też taki dobór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, żeby dojazd z kościoła do miejsca docelowego był komfortowy, tak samo jak późniejszy powrót biesiadników do domu albo zarezerwowanego hotelu.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved