Parking długoterminowy przy lotnisku – o co chodzi?

Przelot samolotem wylatującym z dalekiego lotniska może być przyczyną sporych trudności. Najistotniejszym jest z pewnością kwestia dotarcia na lotnisko. Jeżeli bowiem nie dotarliśmy do atrakcyjnych połączeń kolejowych, zwykle musimy dotrzeć na lotnisko swoim autem. Wiąże się to jednak z potrzebą zostawienia auta we właściwym miejscu – czyli takim, w którym nie będziemy obawiać się mandatu lub złodziei. W takich przypadkach trafionym rozwiązaniem okaże się niewątpliwie rezerwacja stanowiska na parkingu długoterminowym. Na czym więc opiera się taka usługa? Czego stawiając na nią powinniśmy się spodziewać?

Parking długoterminowy – jak to działa?

Zasady dla klientów tej usługi są naprawdę proste – miejsce na parkingu możemy najczęściej zamówić przez internet. W formularzu na stronie parkingu wystarczy wybrać odpowiedni termin, a następnie zlecić przelew. Po dojechaniu do miejscowości z portem lotniczym stanowisko będzie już na nas czekało, zaś w dużej części przypadków przedsiębiorstwo zagwarantuje nam też transfer do terminalu. Parking długoterminowy zazwyczaj nie wiąże się z dużymi wydatkami – dzień parkowania to wszak wydatek niecałych dwudziestu złotych, ale warto zaznaczyć, że ceny są tym niższe, im dłuższy będzie nasz wyjazd.

Dobre strony parkingu długoterminowego

Najistotniejszym z plusów pozostawienia samochodu na parkingu długoterminowym jest fakt, że są to obiekty strzeżone – nie musimy zatem martwić się bezpieczeństwem naszego pojazdu, gdyż ten poza tym będzie wówczas dodatkowo ubezpieczony. Przedsiębiorstwa posiadające parkingi długoterminowe przy lotniskach najczęściej oferują również mnóstwo usług opcjonalnych, a te na pewno usprawnią organizację wyjazdu – na przykład wspomniany już transfer lub możliwość podładowania akumulatora po długotrwałym parkowaniu oraz dopompowania kół. Przed podróżą najczęściej będziemy mieli również sposobność zmierzenia bagażu i tym samym ustrzeżenia się większych opłat.

Copyright © . All Rights Reserved