Regulacja okien. Kiedy opłaca się ją wykonać?

Regulacja okien Warszawa - dowiedz się więcej o tej usłudze.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to usługa, jaka powinna być wykonywana zawsze, kiedy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a również przed sezonem letnim i zimowym – aby odpowiednio ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to ważne!

W jakim celu wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić optymalną szczelność okna, jednak też zapobiega wypaczeniom oraz uszkodzeniom ramy.
Wyróżnia się dwa typy regulacji okien (a całkowicie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, jaka oddziałuje na szczelność okna, a wobec tego na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, by okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje komplikacje z zamykaniem okna bądź działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wyeliminować.

Jak niejednokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na podstawie podanych wyżej informacji, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeżeli jednak pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, warto dodatkowo wezwać zawodowców od regulacji okien, jacy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved