Szukasz hostingu na WordPress? Wybierz usługę dedykowaną

Funkcjonuje wiele systemów zarządzania treścią stron internetowych (Zikula, XOOPS, Mambo), jednak niewątpliwie w ostatnich latach większość stron tworzy się o WordPress. Nic dziwnego, gdyż w przeciwieństwie do innych CMS-ów, nawet amator zbuduje na nim prostą stronę internetową, a Ci którzy mają specjalistyczną wiedzę zbudują na WordPress nawet bardzo rozbudowany sklep internetowy.

Z jakiej przyczyny WordpPress jest bardzo popularny?

Jeszcze 15 lat temu WordPress służył głównie jako oprogramowanie, na którym łatwo i szybko można było uruchomić blog. Z czasem możliwości WordPressa rozszerzały się, powstały tysiące wtyczek i motywów umożliwiających tworzenie na nim coraz bardziej złożonych stron internetowych, a w ostatnim czasie też sklepów (dzięki połączeniu połączeniu z WooCommerce). Obecnie zatem ten CMS służy nie tylko blogerom, ale w głównej mierze podmiotom projektującym strony www, prowadzącym działalność gospodarczą w internecie, właścicielom firm, a także administratorom portali społecznościowych. Podstawową zaletą WordPressa jest prostota jego instalacji, możliwość korzystania z tysięcy szablonów, które pozwalają błyskawicznie modyfikować wizerunek strony, oraz dostęp do podobnie dużej ilości pomocnych wtyczek, wspomagających m.in. w przekładzie stron, tworzeniu kopii zapasowych, eliminowaniu spamu, optymalizacji strony (SEO), dodawaniu komentarzy, przyśpieszeniu ładowania się strony, wstawianiu formularzy czy analizie statystyk odwiedzin strony. Warto podkreślić, że większość wtyczek i szablonów dostępnych jest za darmo! WordPress skupia gigantyczną społeczność użytkowników, którzy dbają o ciągły jego rozwój, stąd też cykliczne aktualizacje systemu likwidujące luki w zabezpieczeniach i gwarantujące wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

Jak wybrać hosting na WordPress?

Poszukując hostingu strony na WordPress trzeba zamówić go u dostawcy, który posiada odrębna usługę dla tego CMS. Rekomendowany jest dedykowany hosting z automatyczną instalacją WordPress, zgodny z najnowszymi przepisami dotyczących ochrony danych osobowych i bez ograniczenia transferu. Powinno się wziąć pod uwagę, czy dostawca hostingu dla WordPress wykorzystuje szybkie i efektywne dyski SSD, cyklicznie tworzy backup danych, zapewnia bezawaryjne funkcjonowanie serwera (tj. na poziomie minimum 99%), a w przypadku awarii oferuje dwudziestoczterogodzinne wsparcie techniczne. Nie bez znaczenia jest też możliwość kupna i założenia certyfikatu SSL dla strony, udostępnienie darmowych narzędzi do monitoringu działania serwera czy opcja dodania nieograniczonej liczby kont poczty elektronicznej, a wszystko to w oparciu o klarowny i wyważony cennik.

Copyright © . All Rights Reserved