W jakich technologiach realizowana jest usługa druku 3D?

Dowiedz się, jak zamówić drukowanie 3D Kraków.

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest kierowana przede wszystkim do inżynierów, konstruktorów, pracowników działów badawczo-rozwojowych i technicznych, projektantów CAD oraz przedstawicieli innych gałęzi przemysłu. Każda firma albo osoba, której potrzebny jest prototyp albo model koncepcyjny wykonanego w technologii FDM, PolyJet, DMLS, i SLA, SLS, może skorzystać z tej usługi zakładając, że nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem świadczy również usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Nie licząc przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy też strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno materiały opracowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Druk 3D w technologii SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana też stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest usługa wydruku 3D metodą SLA? Do przedsiębiorstw albo osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technika, która umożliwia bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk bardzo wąskich ścianek, wyrazistych konturów, gładkiej powierzchni oraz detali.

Wydruk 3D metodą SLS

Metoda drukowania 3D w technologii SLS działa na podobnej zasadzie jak przedstawiona powyżej technika SLA. Także tutaj nakładane są kolejne powłoki tworzywa – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najważniejsze atuty tej technologii wydruku 3D? SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego gwarantuje odporność mechaniczną i chemiczną oraz wyrazistość kształtu.

FDM – drukowanie 3D modeli koncepcyjnych i prototypów

Najbardziej rozpowszechnioną technologią drukowania 3D jest FDM – za jej popularnością stoi bardzo dobra relacja jakości do ceny, a także możliwość zastosowania filamentów w obszernej gamie barw. W trakcie druku w technologii FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany w głównej mierze za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D marki MakerBot. Z tej technologii druku korzystają firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych bądź prototypów.

Lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved