Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

Więcej w temacie WordPress złośliwe oprogramowanie na wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress okazał się w mijających latach tak modnym CMS-em, iż liczbę sklepów oraz stroninternetowych tworzonych z jego wykorzystaniem liczy się już w milionach. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony postawione na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerów. W przypadku zainfekowania strony, konieczne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Jak zidentyfikować zainfekowanego WordPressa?

Strona internetowa rozsyła wiadomości-śmieci? Nie możesz się zalogować? Wpisy na stronie zmieniły się bez Twojej ingerencji? A może na witrynie pojawiły się linki do obcych Ci portali? To jedynie parę z częstych objawów wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takich sytuacjach nieodzowne jest błyskawiczne działanie, aby zidentyfikować powód infekcji i przywrócić witrynę internetową do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania lub po atakach cyberprzestępców powinno się powierzyć specjalistom od tego rodzaju zadań, ponieważ usuwanie infekcji z WordPressa na ogół wychodzi poza zakres wiedzy ludzi, którzy każdego dnia zajmują się wyłącznie projektowaniem sklepów oraz stron internetowych na tym CMS-ie.

Jak przebiega usuwanie wirusów ze strony internetowej?

Profesjonaliści podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych wykonują drobiazgowe sprawdzenie baz danych i plików strony. Badają pliki wp-config i htaccess, jak również kod wykorzystanych na stronie wtyczek i motywów. W procesie naprawy zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, redukujące ryzyko kolejnych infekcji. Jeśli długotrwała infekcja przyczyniła się do dodania strony do wykazu wykluczeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a eksperci mogą podjąć też niezbędne kroki w celu skreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Regularne uaktualnianie CMS-a oraz stosowanych na stronie www wtyczek jest niezmiernie istotne, gdyż eliminacja wszelkich następstw zainfekowania nie daje pewności, iż podobny kazus nie zdarzy się za kilka miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved