Zepsute szafki to nie są zwykłe śmieci – o utylizacji starych mebli

Więcej informacji o utylizacji starych mebli Kraków

Większość z nas na pewno świetnie zna problem, jakie sprawiają przedmiotów, których wiele lat już nie potrzebujemy, a których nie potrafimy wyrzucić z przeróżnych przyczyn. Żeby nie zajmowały powierzchni mieszkaniu, przeważnie przenosimy je na poddasze, do komórki lokatorskiej czy też do piwnicy. Rzecz jednakże w tym, iż po kilku latach również te schowki robią się na tyle ciasne, że zwyczajne ich użytkowanie okazuje się niemożliwe. Dopiero to skłania wielu z nas do wykonania gruntownych porządków, będących przesłanką do tego, by pozbyć się zgromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często urządzamy też, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie albo kupujemy zaniedbaną nieruchomość. Trzeba więc wiedzieć, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka przeprowadzić wywóz starych mebli z piwnicy, mieszkania oraz poddasza.

Zleć odbiór mebli i nie wyrzucaj ich do zwykłych odpadów

Śmieci takie jak sprzęt RTV i AGD, stare meble, części stolarki okiennej czy zużyte panele ścienne lub podłogowe nie mogą trafić do pojemnika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeżeli potrzebujemy się od nich uwolnić, możemy wybierać z paru możliwości. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie pakownym autem. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te odbywają się zwykle co kilka tygodni – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem zobligowani znaleźć miejsce na przechowanie rupieci sporych rozmiarów. Najwygodniejsze jest trzecie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odwiezie odnajmujący go podmiot. Zatroszczy się on także o legalną utylizację jego zawartości. Firmy wynajmujące kontenery częstokroć świadczą również fachowe wsparcie przy opróżnianiu komórki, poddasza względnie całego mieszkania.

Utylizacja mebli – na czym się opiera?

Stare meble, o ile będą oddane do PSZOK-u bądź podmiotu zajmującego się utylizacją na co dzień, wcale nie muszą być trafić na wysypisko lub być spopielone. Po zdemontowaniu ich na elementy podstawowe, a następnie posortowaniu komponentów wedle tworzywa, z którego są wykonane, mogą zostać ponownie przetworzone i posłużyć do stworzenia kolejnych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w przeważnie się one składają, sprowadza się z reguły do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które potem stosuje się do wyrobu kolejnych garderób, stołów albo półek.

Lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved