Drewniane podłogi

Chcesz nabyć drewniane podlogi? Kliknij tutaj

Podłoga drewniana jest ponadczasowa oraz nie ulega trendom mody. Pięknie wyglądająca podłoga jest niezwykle ważnym elementem w każdym domu. Dlatego jej wyborowi należy poświęcić odpowiednią ilość uwagi. Wzór oraz kompozycja zastosowanych na podłodze materiałów oddziałuje na elegancji wygląd wnętrza. Podłogi drewniane są wciąż niezaprzeczalnie liderem w tej kwestii.

Zalety podłóg drewnianych

Głównymi walorami podłóg drewnianych, które wpływają na ich ponadczasowość są m.in. naturalność, wysoka odporność na destrukcję biologiczną, czy antyalergiczność. Drewno ma również tę zaletę, iż nadaje lepsze efekty akustyczne pomieszczeniu, w jakim się znajduje. Podłogę drewnianą można co pewien czas odnawiać poddając cyklinowaniu.

Gatunki drzew, nadające się najlepiej do produkcji podłóg drewnianych

Podłoga drewniana z drewna litego jest inwestycją na lata. Lite drewno jest trwałe i ładnie się starzeje. Nie uczula. Przy konstrukcji drewnianej podłogi duże znaczenie ma także wybór gatunku drewna. Specjalne gatunki mogą być wykorzystywane także w łazience. Trzeba jednak wybrać gęste i oleiste gatunki: tek, wenge, merbau, lapacho, modrzew. Jesion i grab to twarde, odporne na uszkodzenia gatunki, co jest ważne w pomieszczeniach otwartych.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved