Grasz zawodowo lub dla przyjemności? Potrzebny ci fotel gamingowy

Oglądając reklamy sklepów z wyposażeniem wnętrz coraz częściej natykamy się w ich ofercie na strony przedstawiające fotele komputerowe dla graczy. Większa część konsumentów zwykle nie pojmuje różnic między takimi fotelami a fotelami biurowymi, jednak zagorzali gamerzy mają świadomość, iż poprawnie dopasowany fotel gamingowy jest nieodzowny, bo zdecydowanie podnosi komfort gry.

Dobre podparcie i wygoda – krzesła gamingowe

Przez minione 30 lat gry komputerowe zyskały porywającą popularność i w mgnieniu oka wyprowadziły się z salonów gier do mieszkań graczy. Powstał również e-sport i coraz większa ilość osób nie tylko po prostu sięga po gry dla rozrywki, a wręcz przesiaduje przed komputerem kilkadziesiąt godzin tygodniowo trenując do kolejnych turniejów. Z tej przyczyny potrzebne im są stosownie zaprojektowane krzesła gamingowe, których głównym zadaniem jest danie graczom dobrego podparcia przy jednoczesnym zachowaniu jak największego komfortu w czasie kilkugodzinnych sesji. Co zatem wziąć pod uwagę przy wyborze fotela gamingowego? W pierwszej kolejności sprawdź, w jakim stopniu umożliwia on ustawienie modułów wpływających na jego komfort, czyli na wysokość podłokietników, siedziska i zagłówka, rozłożenie poduszek na wysokości łopatek i lędźwi oraz kąt maksymalnego i minimalnego odchylenia oparcia. Kluczowe są też surowce z jakich wyprodukowany został taki fotel – musi być stabilny, wytrzymały na znaczne obciążenia, a na obszarach stykających się bezpośrednio z ciałem gracza (np. na zagłówkach) powinien być osłonięty materiałem, który nie spowoduje uszkodzenia ani zaczerwienienia skóry.

Cena krzeseł dla graczy

Koszt krzesła gamingowego jest wysoki – cena najtańszych foteli z tej kategorii oscyluje na poziomie 300 zł, z kolei w przypadku modeli z górnej półki w wielu przypadkach mocno przekracza 1000 zł. Skąd bierze się taka rozpiętość cen? Najtańsze modele krzesła gamingowe są wyprodukowane z surowców niższej jakości i najczęściej dają mniejszą możliwość regulacji, jednak bez problemu zaspokoją wymagania graczy, którzy przesiadują przed komputerem po kilkanaście godzin tygodniowo. Modele przeznaczone dla profesjonalnych graczy są często powleczone bardzo trwałą naturalną skórą, mają szeroki zakres regulacji istotnych podzespołów, są w stanie udźwignąć ogromne obciążenia (nawet do 120 kg!) oraz posiadają dodatkowe udogodnienia, jak podnóżki, skrytki na drobiazgi czy zaczepy na napoje.

Copyright © . All Rights Reserved