Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Kup panele podłogowe na www.balticwood.pl

Panele podłogowe prezentują się prawie tak, jak drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – można je ułożyć w naprawdę parę godzin, a każdy upora się z tym zadaniem bez pomocy fachowców. W jaki sposób zatem układać panele podłogowe?

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej montować na suchym gruncie – dopuszczalna zawartość wody w wylewce to 3%. Nie wolno zapominać również o odseparowaniu ich od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o grubości minimum jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Po ich kupieniu nie wyjmuj ich z paczki – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin – dzięki temu ulotni się z nich zbędna wilgoć. Wszystko gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Teraz najbardziej istotna rada – panele podłogowe powinieneś montować startując z rogu pokoju. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, upewnij się, czy nie są uszkodzone, bowiem później sprzedawca może nie przyjąć reklamacji. Zatroszcz się również o temperaturę podłogi – absolutnie minimum to 15 stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – w ten sposób, by dłuższy bok przylegał do dłuższej fasady. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie powinieneś mieć najmniejszych trudności.

Pamiętaj o odstępach przy ścianach

Wykonane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków klimatycznych w pomieszczeniu. Nie zapominaj zatem o odstępach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved