Najważniejszy mebel w domu – stół do jadalni

Czy postawiony w kuchni, w jadalni czy w wydzielonej dla niego powierzchni loftu, stół zawsze pozostanie najważniejszym meblem w mieszkaniu. Zatem zamawiając stół warto postawić nie tylko na jego odpowiedni design, ale i jego jakość.

Stół w kuchni – jakie pełni funkcje?

W pokoju dziennym przebywamy przez najwięcej czasu i tam także na ogół odpoczywamy, jednakże to stół w jadalni jest w istocie centralnym punktem mieszkania. Godziny, które spędza się na wspólnym spożywaniu obiadów i kolacji z najbliższymi, najsilniej wpływają na zacieśnianie relacji towarzyskich i rodzinnych. Stół integruje, bowiem pozwala na bezpośredni kontakt dużej ilości ludzi na niedużej przestrzeni, co w naturalny sposób wyzwala potrzebę konwersacji pomiędzy ludźmi. Wypada zorganizować dom tak, by wytyczyć w nim miejsce na umieszczenie stołu w odpowiedniej odległości m.in. od hałaśliwego telewizora. W takim układzie nie tylko zwykłe posiłki, ale także przyjęcia urodzinowe czy wigilijne pozwolą wszystkim skupić się na tym co w tej chwili jest najistotniejsze, a więc kontakcie z bliskimi czy też z przyjaciółmi. Liczne badania pokazują na dodatek, iż posiłek przy stole pozwala wyuczyć zdrowe nawyki żywieniowe też u najmłodszych dzieci. Przy stole konsumujemy posiłki powoli i bez odczuwania stresu, na co ogromny wpływ ma, oczywiście, spędzanie czasu z najbliższymi.

Imponujące wzornictwo i wytrzymałość – zalety designerskich stołów

Stół do kuchni czy jadalni powinien być wytrzymały. Będzie bowiem codziennie w użyciu, nieraz nie tylko zjeść obiad, ale również jako miejsce odrabiania lekcji, wykonania drobnych prac, do których potrzeba sporej płaskiej powierzchni czy po prostu rozrywki, np. układania puzzli z dziećmi i gry w pokera lub w gry planszowe. Nowoczesne designerskie stoły drewna litego od uznanych projektantów charakteryzują się oryginalnym wyglądem, wysoką wytrzymałością, jak również naturalnością materiałów użytych do ich produkcji (m.in. drewno orzechowe i dębowe), których próżno szukać w ofercie meblowych sieciówek. Twórcy nowoczesnych stołów oferują dodatkowo stoły rozkładane, praktyczne w czasie doraźnych spotkań w dużym gronie przyjaciół. Decydując się na zamówienie rzemieślniczego stół z litego drewna mamy gwarancje, że nabywamy stół, który nie zniszczy się przez lata. Otrzymujemy również możliwość jego personalizacji, a co za tym idzie dokładniejszego dopasowania go do dowolnego stylu, w jakim pragniemy zaaranżować mieszkanie.

Lokalizacja:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved